Datum/Tijd
9 mei 2026
08:00 - 15:30
KNNV Amersfoort, Scouting Cay-Noya, IVN Amersfoort en Elisabeth Groen hebben jubileums te vieren, en dat doen ze met een 1000 soortendag in Het Beekdal in Amersfoort, op vrijdag 8 en zaterdag 9 mei.
Voor jong en oud zijn er doorlopend activiteiten. Neem je verrekijker of camera mee en laat je verrassen door de natuur! Deskundigen staan klaar om vragen te beantwoorden. De rondleidingen en excursies zijn gratis toegankelijk.
De excursies starten bij tuinhuis Elisabeth Groen, en ook bij scouting Cay-Noya zijn diverse activiteiten.
vrijdag 8 mei
- 21:00 uur – Vleermuisexcursie
- 21:00 uur – Nachtvlinders en kevers tellen met scherm en LED-emmers
zaterdag 9 mei
- 8:00 uur – Live-traps muizenonderzoek controleren
- 8.00 uur – Nachtvlinders in de LED emmers bekijken
- 10:00 uur – Vogelexcursie
- 11:00 uur – Schepnetexcursie (vissen, kikkers, salamanders etc.)
- 12:00 uur – Keverexcursie
- 13:00 uur – Algemene rondleiding over Elisabeth Groen
- vanaf 13:00 uur – Beelden wildcamera in gebouw scouting Cay-Noya
- vanaf 13:00 uur – Braakballen pluizen in gebouw Cay-Noya
- 14:00 uur – Wilde bijenexcursie
- 15:30 uur – Einde
Doorlopend zijn deskundigen aanwezig voor wilde planten, dagvlinders, insecten, paddenstoelen, mieren, waterleven. Let op: het programma kan nog wijzigen, oa afhankelijk van het weer.
