Sorteren na de oogst MeerbomenNu

Op 2 november deden we weer mee met de Landelijke Natuurwerkdag. Dit jaar hadden we 2 belangrijke klussen op het programma: onderhoud van het Blotevoetenpad en oogsten van zaailingen. We waren met een recordaantal van 35 vrijwilligers. We sloten de zonnige ochtend gezellig af met een heerlijke lunch.

Blotevoetenpad

In 2021 is het blotevoetenpad aangelegd als onderdeel van de blotevoetenroute in Elisabeth Groen. Het wordt goed en met veel plezier gebruikt! Maar ook daar kan de natuur soms stukken overnemen. We zagen dat sommige delen overwoekerd waren door gras of de schroeven van enkele stammetjes in het knuppelpad loslieten. Met een groep vrijwilligers hebben we dit stuk weer goed opgeschoond en verbeterd zodat het pad weer goed gebuikt kan worden.

We zijn nu hub van Meerbomenu

Ook al is er in het park nog maar een paar jaar geleden aangeplant, er groeien nu ook al nieuwe boompjes op plekken waar ze niet goed tot hun recht komen. Die geven we een andere plek in het park of kunnen we weggeven. Sinds 2022 is Elisabeth Groen oogstlocatie voor MeerbomenNu, vorig jaar zijn er zelfs 700 zaailingen geoogst! Vanaf nu stellen we jaarlijks voor de winterperiode een deel van de buurttuinen beschikbaar als Amersfoortse hub voor zaailingen. In enkele sleuven van een paar meter kunnen zo duizenden boompjes opgekuild liggen wachten tot ze worden afgehaald. Op Meerbomen.nu kun je je aanmelden voor een tijdslot.

Dit jaar zijn er 1080 zaailingen geoogst en in diezelfde ochtend al 800 opgehaald om te worden hergebruikt in de wijde omgeving! De hele winter kunnen er nog boompjes worden gebracht en oogsten we uit Elisabeth Groen waar dat nodig is. Tot eind februari kun je boompjes ophalen via de website van MeerbomenNu.